Co wiesz o angielskich wnętrzach?

Miękki fotel,  stojąca lampa, wzorzyste tapety i barwne zasłony oraz obowiązkowo kominek. To możliwie najbardziej skrótowa charakterystyka stylu angielskiego. Styl angielski  ma w sobie ciepło i słodycz, którego intensywność jest trudna, a może i niemożliwa do wyrażenia słowami.

Pozawerbalne zagłębianie się w stylu angielskim jest możliwe, jak wiadomo, poprzez doświadczenia wizualne te bezpośrednie kiedy udamy się z wizytą do Wielkiej Brytanii, lub pośrednie, kiedy oglądamy filmy, zdjęcia, żurnale odtwarzające ten klimat.

Rodzinność, ciepło, wygoda to jego duch, który dla każdego z nas może przyodziać się w inną szatę. Bo najważniejsza jest idea! Mahoniowe łóżko sprzed wieku, czy lekka metalowa rama łóżka, ale koniecznie posłanego starannie doskonałej jakości pościelą i pokrytego finezyjnie ozdobnymi poduszkami i kapą (najlepiej choć trochę błyszczącą). Prawdziwy kominek  – jeżeli nie jest możliwy do osiągnięcia? No cóż, Anglicy wiedzą jak sprytnie przeskoczyć tę przeszkodę na drodze do osiągnięcia stricte angielskiego komfortu. W ramie kominka lub go tylko udającej (współgrającego ze ścianą) umieszczają świece, szczególny efekt dają szerokie, w kolorze kości słoniowej.

Ciepło, komfort, spokój, optymizm i barwy… Kraty, ach te kraty, czerwieniami, brązami, beżami, zieleniami, a motywy roślin rozmaite – typowe to ubrane w ten deseń ściany rodem z filmów na podstawie powieści Jane Austen.

 

Kilka słów o mnie...

Nazywam się Agnieszka Kamińska. Pierwszym ukończonym przeze mnie kierunkiem studiów było dziennikarstwo. W 2013 roku otrzymałam tytuł doktora nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Szczególne miejsce
w moim życiu zajmuje sztuka i architektura….

 

SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI:

Projektowanie wnętrz mieszkań

Projekty budowlane

Projekty budynków usługowych

 

NASZE PROJEKTY W MEDIACH

O naszym projekcie napisano na serwisie
naszemiasto.pl

 

WYBRANE REALIZACJE:Menu Title