Design Nowego Jorku – sen, który się ziścił

Eza Pound: „Czy Nowy Jork jest najpiękniejszym miastem na  świecie?
Prawie. Noc w żadnym innym nie jest taka jak tam…
Rozniecane, jeden po drugim, gorejące kwadraty przeszywają mroczny eter.
Piszemy poezję gwiazdami poddanymi naszej woli”.

 

 

Najsławniejszymi nowojorskimi projektantami wnętrzRobert i Cortney Novogratzowie.  Swoją karierę rozpoczęli od renowacji zaniedbanych posesji na Manhattanie, na przykład a nr 3 przy Centre Market Place w SoHo, następnie przy Thompson Street. Pierwszą książkę Downtown Chic opublikowali  w 2009 roku.

Są mieszkańcami dolnego Manhattanu. Przez piętnaście lat mieszkali całą rodziną w SoHo, przez pięć w West Village. Regularnie bywają w tamtejszych lokalach: Felix, Arturo’s Pizza, Raoul’s, czy Lure Fish Bar. Czerpią radość z przesiadywania w hotelach Crosby Street i Mercer. Jak sami przyznali: „Wspólnie chodzimy polować na antyki, na przykład do Mantiques, Pauli Rubenstein, czy Adelaide. Tam najchętniej. Naprawdę lubimy Flavor Paper w Brooklynie, ABC Carpet & Home, zakupy niemodnych już fasonów garderoby w What Goes Around Comes Around, a nasze dzieci uwielbiają Uncle Funky’s Boards” (cyt. za: A. Mattanza, Mój Nowy Jork. Słynni Nowojorczycy opowiadają o swoim mieście, Warszawa 2015, s. 183-185.)

Zaczynali od odnawiania zapuszczonych posesji na Manhattanie: nr 5 przy Centre Market Place w SoHo, a następnie stojących przy Thompson Street. W swej sztuce uwielbiają łączyć elementy z minionych epok z tak zwaną współczesną elegancją. Przykładem jest klub nocny w hotelu W w Hoboken w stanie New Jersey (2014 rok).

 Najbardziej charakterystycznym dla nowojorskich wnętrz jest styl loftowy, któremu zostanie poświęcony następny artykuł.

Kilka słów o mnie...

Nazywam się Agnieszka Kamińska. Pierwszym ukończonym przeze mnie kierunkiem studiów było dziennikarstwo. W 2013 roku otrzymałam tytuł doktora nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Szczególne miejsce
w moim życiu zajmuje sztuka i architektura….

 

SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI:

Projektowanie wnętrz mieszkań

Projekty budowlane

Projekty budynków usługowych

 

NASZE PROJEKTY W MEDIACH

O naszym projekcie napisano na serwisie
naszemiasto.pl

 

WYBRANE REALIZACJE:Menu Title