Dobierz odpowiednio kolorystykę pomieszczeń

W pomieszczeniach usytuowanych od Północy słońce nigdy nie świeci bezpośrednio. Za dnia dominuje w nich lekko niebieskawy odcień światła, dlatego jeżeli pomalujemy je na delikatny odcień żółtego kolor ten będzie odbierany jako lekko zielony. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś „ocieplić” wnętrze tak usytuowane należy wybrać bardzo intensywny odcień czerwonawej żółci. W ten oto sposób uda ci się zniwelować oddziaływanie niebieskiego światła. Nie mniej jednak w mieszkaniach zdominowanych przez światło północne najczęściej stosuje się odcienie z gamy zimnej: od niebieskawych szarości poprzez pastele do indygo.
Jak wiadomo w pokojach położonych od Południa jest najwięcej naturalnego, ciepłego światła, dlatego też można zastosować w takich wnętrzach barwy z tonacji ciepłe, czyli żółcie, oranże, czerwienie. Trzeba uważać, aby odcienie nie były zbyt intensywne, gdyż przy domieszce słonecznego intensywnego światła mogą nabrać „agresywnego” charakteru. Kolory zimne takie jak niebieski, czy fiolet mogą z kolei ulec wyblaknięciu.
Wnętrza, których okna znajdują się na wschodniej ścianie budynku oświetlone są tylko we wczesnych godzinach rannych. Światło słoneczne ma w nich chłodny odcień, ale nie jest aż tak blade jak światło północne. Najlepszy efekt dają tu odcienie niebieskiego oraz zieleni w pastelowej wersji.
Dobór barw do pomieszczeń wychodzących na Zachód jest zbliżony do propozycji dla wnętrz południowych. Idealne będą tu: ochra, terrakota, czy brąz. Dla urozmaicenia można stosować tu kontrastujące ze sobą kolory.

Kilka słów o mnie...

Nazywam się Agnieszka Kamińska. Pierwszym ukończonym przeze mnie kierunkiem studiów było dziennikarstwo. W 2013 roku otrzymałam tytuł doktora nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Szczególne miejsce
w moim życiu zajmuje sztuka i architektura….

 

SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI:

Projektowanie wnętrz mieszkań

Projekty budowlane

Projekty budynków usługowych

 

NASZE PROJEKTY W MEDIACH

O naszym projekcie napisano na serwisie
naszemiasto.pl

 

WYBRANE REALIZACJE:Menu Title